Łąka czytelnicza
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Łąka czytelnicza

24 kwietnia, godz.18:00

Opis Organizatora:

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji – dzień później – Uniwersytet Otwarty UW organizuje spotkanie „Łąka czytelnicza”, w którego centrum znajdą się utwory prozatorskie, poetyckie i dramatyczne. Czytać je będą aktorzy, naukowcy i pisarze.

Spotkanie będzie okazją do poznania dzieł wielu polskich i zagranicznych autorów: liryków, epików i dramaturgów. Wszystkie prezentowane utwory będzie łączyć jeden temat przewodni – łąka. Podczas wydarzenia fragmenty utworów literackich czytać będą m.in.: aktor Artur Barciś, fizyk i artysta prof. Andrzej Dragan, pisarka, polonistka i plastyczka Krystyna Kofta oraz autorka kryminałów Katarzyna Puzyńska.

Dzieła będą czytane w pięciu kategoriach tematycznych „Dramat na łące”, „Fantastyczna łąka”, „Zbrodnia na łące”, „Wyprawa na łąkę”, „Miłość na łące”.

Details

Date:
24 kwietnia
Time:
18:00

Venue

Warszawa: Uniwersytet Warszawski – Wydział Neofilologii
Dobra 55
Warszawa, Mazowieckie 00-312
Phone
22 55 26 029

Uwaga!

  1. Godzina 00:00 przy Wydarzeniach nie oznacza północy, a jedynie brak informacji o rozpoczęciu Wydarzenia w chwili jego dodawania.
  2. Proszę także pamiętać, iż Wydarzenia podaję orientacyjnie. Wiążące są informacje podane na stronach internetowych Organizatorów.