W kilku słowach...
gru 31

Zapiski z roku 2012

31 grudnia 2012, Nowy Rok

2013
Życzliwości!!!

24 grudnia 2012, Wigilia 2012

Kochani.
Życzę Wam na te Święta uśmiechu na co dzień, pogody w sercach i duuuużo …szczęścia.
Życzę Wam zdrowia, zdrowia i jeszcze raz …miłości.
Życzę Wam …DOBRZE.

A Wy czego sobie życzycie ?

24 czerwca 2012, Park Wiśniewo

Nigdy nie byłem przeciwko rozwojowi miasta, ale tym razem popieram protest mieszkańców mojej dzielnicy. Budowa galerii handlowej w miejscu gdzie powinien być park jest moim zdaniem bezsensowna i szkodliwa. Tym bardziej, ze park już jest i to piękny, tylko wymagający opieki i właściwego zagospodarowania. Jest wiele pustych bądź tzw. postindustrialnych lokalizacji na Białołęce, gdzie może powstać taka galeria. Nie chcę się rozwodzić nad sensem tego protestu, bo jest oczywisty. Szczegóły poniżej.

RATUJMY PARK WIŚNIEWO !!!!

08 czerwca 2012, EURO 2012

Kto wygra EURO? Czy Polacy wyjdą z grupy? Kto będzie największą gwiazdą mistrzostw? Tymi pytaniami zasypują mnie różni dziennikarze, choć wiedzą doskonale, że ani ja, ani nikt nie zna na nie odpowiedzi. Odpowiedź poznamy za chwilę. Piszę do przyszłości. Dawno odkryłem, że nie jestem prorokiem i za każdym razem, gdy to sobie uświadamiam ogarnia mnie niewymowne szczęście. Wyobrażam sobie, jakie męki przeżywała taka Kasandra, czy Pytia, że o naszym Wernyhorze nie wspomnę. Wiedziałby taki jasnowidz, że nasi wygrają, albo przegrają i po co mu oglądać mecz skoro nie targną nim żadne emocje. A przecież o emocje chodzi. I o to, że nie znamy wyniku.

Niby jesteśmy najsłabszą (według rankingu UEFA) z drużyn biorących udział w tych mistrzostwach, ale piłka nożna dlatego jest tak niesamowitą dyscypliną, że na tym poziomie niczego nie można przewidzieć i wszystko może się zdarzyć. Wyobrażam sobie, co będę czuł siedząc w sektorze G na naszym pięknym Stadionie Narodowym nie wiedząc do końca kto wygra. Pomijając konotacje historyczne, wszak pierwszy raz jesteśmy sportowym i nie tylko centrum wszechświata, już teraz przechodzi mnie dreszcz podniecenia, kiedy moje emocje połączą się z 50 tysiącami podobnych i eksplodują cudowną zbiorową euforią. Są rzeczy, które można przeżyć tylko raz w życiu. Mam rację?

06 kwietnia 2012, Wielkanoc 2012

Spokojnych i radosnych…
…a czego jeszcze chcecie, to tutaj 🙂
Zapraszam 🙂

01 lutego 2012, Szymborska [*]

Wisława SzymborskaAmsterdam. Wisława Szymborska stoi przed obrazem Vermera „Dziewczyna z dzbanem mleka”. Zachwycona arcydziełem starego mistrza mówi: Dopóki mleko będzie się lało z tego dzbana świat nie zasługuje na koniec świata. Takie proste, prawda? Nic dwa razy się nie zdarza, to tez nic odkrywczego, a jednak…

Są ludzie, którzy nigdy nie powinni umrzeć. Wiem,ze to bez sensu, ale naprawdę irracjonalnie wydawało mi się, ze ONA będzie zyła wiecznie. I wiem, jestem pewien, że się nie pomyliłem. Mam Jej dedykację w pamiętniku z czasu kiedy moje marzenie o aktorstwie było tylko cudownym snem. Pamiętam uścisk Jej dłoni i oczy pełne życzliwości.

Dopóki Jej poezja będzie istniała, świat nie zasługuje na koniec świata.