W kilku słowach...
kwi 03

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

NZOZ Pomorskie Hospicjum dla Dzieci jest zespołem opieki paliatywnej działającym na terenie Gdańska i jego okolic w promieniu 100 km. Obejmuje specjalistyczną opieką nieuleczalnie chore dzieci w miejscu ich zamieszkania, gdy lekarz i rodzice podjęli decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Umożliwia rodzicom prowadzenie opieki medycznej w domu. Bardzo ważne jest dla Nas wsparcie rodzin w ciężkich dla Nich chwilach. Zadbaliśmy o to, aby w naszym Hospicjum działała grupa wsparcia w żałobie. Służymy wszechstronnemu wsparciu w ostatnim okresie życia dziecka, a także później w okresie żałoby. Celem prowadzonej opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka jak i jego rodziny. Stawiamy czoła bólom, lękom i innym objawom choroby.

Nasze potrzeby

Pacjenci zgłaszający się pod opiekę Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz ich rodziny są osobami wyjątkowymi. Ich dotychczasowe doświadczenia w kontaktach ze służbą zdrowia oraz zwyczajnie z drugim człowiekiem zazwyczaj są naładowane negatywnymi emocjami. Wzbudzenie w nich odrobiny zaufania a zarazem chęci powierzenia swoich problemów drugiej osobie nie jest łatwe. Zazwyczaj sądzą że są w danej sytuacji bezsilni i nikt nie może im pomóc. Do tej pory sami borykali się ze swoimi problemami. Sprawy z pozoru dla nas proste dla rodzin naszych podopiecznych urastają do rangi niewykonalnych. Często odsyłani od urzędu do urzędu tracą poczucie że coś można w ich życiu jeszcze zmienić.

Pracownicy Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci starają się zmienić ich nastawienie do samych siebie jak i zwyczajnie do drugiego człowieka. Jednym z takich działań jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Nie zapominamy również o wsparciu psychologicznym i duchowym. Zdajemy sobie sprawę że równie ważnym elementem całościowej opieki nad umierającym dzieckiem jest troskliwa opieka nad jego rodzeństwem i całą rodziną. Nasze możliwości są jednak ograniczone, tylko dzięki państwa wsparciu będziemy mogli działalność naszego hospicjum utrzymać na odpowiednim poziomie.

W tej chwili pod naszą opieką znajduje się 24 małych pacjentów z najcięższymi, terminalnymi schorzeniami nowotworowymi, metabolicznymi, genetycznymi.

Aby nasze marzenie spełniło się potrzebna jest Państwa pomoc! Bardzo na nią liczymy!

Lista naszych najpilniejszych potrzeb:

 • Asystor kaszlu, koflator (Cough Assist)
 • Pulsoksymetr
 • Koncentrator tlenu
 • Agregat prądu
 • Ssaki przenośne akumulatorowo-sieciowe
 • Ciśnieniomierze z rękawami pediatrycznym
 • Termometry elektroniczne
 • Pampersy
 • Drobny sprzęt medyczny (sondy, strzykawki, cewniki, dreny, rękawiczki, materiały opatrunkowe, płyny dezynfekcyjne, filtry do ssaków itp.)
 • Waga medyczna
 • Aparat do masażu (ZEPTER)
 • Lampy BIOPTRON
 • Łóżko elektrycznie regulowane
 • Torby medyczne
 • Sprzęt rehabilitacyjny
 • Inhalatory
 • Materace, poduszki, wałki podkładki przeciwodleżynowe
 • Spirometr
 • Wózek do kąpieli, podnośnik wannowy
 • „Klepaczki”

Poza długą listą sprzętów medycznych na czele naszych potrzeb jest stałe wsparcie finansowe. Naszą opieką aktualnie obejmujemy 24 dzieci mieszkających do 100 km od naszej siedziby w Gdańsku. Sprawowanie opieki medycznej, rehabilitacyjnej, socjalnej, psychologicznej wiąże się z ogromnymi nakładami finansowym, których w chwili obecnej nie jesteśmy jeszcze w stanie udźwignąć, a chcielibyśmy zapewnić wszystkim naszym rodzinom ten sam standard opieki. W chwili obecnej dysponujemy 4 samochodami użyczonymi nam przez wspierające nas Warszawskie Hospicjum dla Dzieci a często też korzystamy z naszych prywatnych samochodów. Sam średni miesięczny kosz benzyny wynosi ok. 3000 – 3500 PLN a dodatkowo dochodzą pozostałe koszty eksploatacyjne samochodów.

Dysponujemy lokalem udostępnionym przez nasze miasto jednak i tu, co miesiąc kwota ok. 1500 związana z utrzymaniem i użytkowaniem lokalu jest kolejnym obciążeniem dla budżetu. Kolejnym stałym wydatkiem jest pokrycie kosztów (ok. 1000 PLN) rozmów telefonicznych. Chcielibyśmy móc również rozwiązywać indywidualne problemy rodzin dostosowując wsparcie do ich bieżących potrzeb.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe byśmy lepiej mogli służyć naszym wyjątkowym podopiecznym i ich cudownym rodzinom.

Możesz pomóc wpłacając darowiznę na nasze konto:
61 1050 1764 1000 0090 6025 9513

Jako tytuł wpłaty prosimy podać:
Darowizna na cele statutowe Fundacji PHD

Możesz złożyć w swoim banku polecenie stałego zlecenia, stałej wpłaty na nasze konto. Stałe wpłaty nawet niewielkich kwot są dla naszego hospicjum bardzo cenne.

Darowiznę można też przesłać przekazem pocztowym na adres:
Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci,
ul. Dębowa 25, 80-204 Gdańsk
Jako tytuł wpłaty prosimy podać „Darowizna na cele statutowe Fundacji PHD” .

Pomożesz nam również mówiąc o nas swoim bliskim i znajomym. W razie wątpliwości, pytań napisz do nas. Nasz e-mail: kontakt@pomorskiehospicjum.pl
Bardzo dziękujemy, za każdą pomoc, za każdy przyjazny gest w imieniu swoim i naszych kochanych podopiecznych.
Więcej informacji pod adresem: www.pomorskiehospicjum.pl

Zostaw odpowiedź