W kilku słowach...
wrz 08

Kampania KOPD – Czy naprawdę mnie kochacie?

Nie robię tego często, ale od czasu do czasu chciałbym zwrócić uwagę Czytelników mojej strony internetowej na akcje, które służą dobru społecznemu. Nowa kampania społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka na rzecz najmłodszych pod nazwą „Czy naprawdę mnie kochacie?” jest właśnie taką akcją.

Komitet Ochrony Praw Dziecka, ogólnopolska organizacja pożytku publicznego działającą od 1981 roku na rzecz najmłodszych, chce wesprzeć dzieci w trudnych sytuacjach okołorozwodowych, dotyczących ich rodziców i opiekunów.

Statystyki rozwodów rosną w zastraszającym tempie – w samym tylko 2013 roku rozpadło się 66 tysięcy małżeństw (dane na podstawie GUS). Rozwód to decyzja dorosłych, ale największe koszty emocjonalne ponoszą dzieci. Dlatego KOPD stworzył kampanię, zbierającą fundusze na pomoc dzieciom i całym rodzinom w sytuacjach okołorozwodowych.

Wspólnie z Komitetem Ochrony Praw Dziecka zachęcamy wszystkich Państwa do wsparcia tej kampanii. Wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 72610, wesprzecie Drodzy Czytelnicy realne działania na rzecz dzieci. Jak bardzo są te działania potrzebne, widać na podstawie działań KOPD.

W samej tylko Warszawie, Komitet pomógł dzieciom krzywdzonym – ofiarom przemocy fizycznej, seksualnej i emocjonalnej, w 2013 r., podejmując 333 interwencje, dokonując 123 diagnoz oraz przeprowadzając 345 konsultacji.

Komitet pomaga rodzinom przechodzić przez sytuacje kryzysowe i rozstania:

  • 100 rodzin podjęło mediacje
  • 100 osób uczestniczyło w grupie psychoedukacyjno-wsparciowej dla rodziców w konflikcie okołorozwodowym
  • wspomaga rodziców w ich roli wychowawczej
  • udzielono 345 porad wychowawczych
  • przeprowadzono 100 godzin warsztatów umiejętności wychowawczych.

Ponadto, organizacja udzieliła wsparcia prawniczego, w sytuacjach nieszanowania praw dziecka, krzywdzenia dziecka, przemocy rodzinnej i innych. Udzielono 150 porad prawnych w sprawach rozwodowych oraz 200 porad prawnych w sprawach dotyczących dzieci.

Kampania SMS potrwa trwa od 11 sierpnia do 31 grudnia – w tym czasie można wysłać SMS. Dziękujemy operatorom sieci komórkowych za charytatywne wsparcie i całkowite przekazanie dochodu na rzecz akcji.

Materiały do kampanii bezpłatnie przygotowała agencja Psychomedia oraz Agencja Marketingowa AKON.

Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka
Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 23 oddziały terenowe w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl oraz na profilu FB organizacji.

Na wszelkie nurtujące Państwa pytania odpowie Pani Magdalena Stachowiak
e-mail: m.stachowiak@kopd.pl,
telefon: 505 045 679

Zostaw odpowiedź