„Warmiński” – Premiera filmu
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Warmiński” – Premiera filmu

20 września, 2023, godz.19:00

„Warmiński” to film dokumentalny o legendarnym reżyserze i dyrektorze, człowieku wielkiej klasy, wyjątkowych dyplomatycznych umiejętności i złożonym życiorysie. Janusz Warmiński to żołnierz AK, powstaniec warszawski, po wojnie uwikłany w socrealizm. To dyrektor teatru „zza Żelaznej Kurtyny”, a jednocześnie prezes International Theatre Institute (Międzynarodowy Instytut Teatralny), uczestniczący w życiu teatralnym Paryża, Nowego Jorku, Londynu.

O Januszu Warmińskim i teatrze Ateneum opowiadać będą współpracownicy i współpracowniczki Janusza Warmińskiego oraz wybitni historycy i historyczki teatru, między innymi Andrzej Seweryn, Krystyna Janda, Michał Bajor, Emilian Kamiński, Ewa Wiśniewska, Maria Ciunelis, Marian Opania, Grażyna Barszczewska, Krystyna Tkacz, Maciej Prus, Maciej Wojtyszko oraz profesor Edward Krasiński, profesor Magdalena Raszewska, profesor Barbara Osterloff. Również i ja znalazłem się w tym zacnym gronie.

W filmie zaprezentowano między innymi nigdy nie publikowane materiały archiwalne ze zbiorów TVP, WFDiF i Teatru Ateneum.
Autorami filmu są Ewa Hevelke i Michał Januszaniec.

Szczegóły

Data:
20 września, 2023
Godzina:
19:00

Miejsce wydarzenia

Warszawa: Ateneum. Teatr im. S. Jaracza
ul. Stefana Jaracza 2
Warszawa, Mazowieckie 00-378 Poland
Phone
22 502 81 50

Uwaga!

  1. Godzina 00:00 przy Wydarzeniach nie oznacza północy, a jedynie brak informacji o rozpoczęciu Wydarzenia w chwili jego dodawania.
  2. Proszę także pamiętać, iż Wydarzenia podaję orientacyjnie. Wiążące są informacje podane na stronach internetowych Organizatorów.