„Kobiety z Kórnika”
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„Kobiety z Kórnika”

24 października, 2023, godz.17:00

Przed nami wyjątkowe spotkanie w ramach projektu przygotowanego wspólnie przez Teatr Muzyczny w Poznaniu i Fundację Zakłady Kórnickie. Już 24 października do Torunia zawita cykl wydarzeń pt. „Kobiety z Kórnika” poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej (w setną rocznicę urodzin) i Jadwigi Zamoyskiej (w setną rocznicę śmierci).

W ramach wydarzenia znani i lubiani aktorzy czytają teksty obu patronek roku 2023 – w bibliotekach w całej Polsce. Spotkaniom towarzyszy wystawa „Kobiety z Kórnika” przygotowana przez PAN Bibliotekę Kórnicką oraz Fundację Zakłady Kórnickie.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 24 października o godz. 17:00 w Mediatece w Młynach (budynek Młyna Kultury) przy ul. Kościuszki 77 w Toruniu, gdzie będę miał zaszczyt czytać fragmenty poezji Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Zuzanna Czachor (flet).

Do tej pory projekt „Kobiety z Kórnika” odbył się już w Warszawie, Poznaniu, Kaliszu i Bydgoszczy. Wydarzenie planowane jest jeszcze między innymi we Wrocławiu, Łodzi i Kielcach.

„Kobiety z Kórnika” to kolejny już projekt, który Teatr Muzyczny w Poznaniu współprowadzi z Fundacją Zakłady Kórnickie. Za program muzyczny odpowiadają muzycy z orkiestry Teatru Muzycznego. Wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością, za każdym razem gromadząc komplet publiczności zarówno w Teatrze, jak i w Zamku w Kórniku.

Bilety na wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Teatru.

Details

Date:
24 października, 2023
Time:
17:00

Venue

Toruń: Młyn Kultury
ul. Kościuszki 77
Toruń, Kujawsko-pomorskie 87-100
Phone
+48 606 738 709

Uwaga!

  1. Godzina 00:00 przy Wydarzeniach nie oznacza północy, a jedynie brak informacji o rozpoczęciu Wydarzenia w chwili jego dodawania.
  2. Proszę także pamiętać, iż Wydarzenia podaję orientacyjnie. Wiążące są informacje podane na stronach internetowych Organizatorów.